Connect with us
Grin Coin

Ne Nedir

Grin Coin Nedir ?

Grin Coin Nedir ?

Grin Coin Nedir ? Grin işlemleri özel yapan 3 ana özelliği vardır:

 1. Adres yoktur
 2. Miktar yoktur
 3. Biri diğerini harcayan 2 işlem, tüm aracı bilgileri kaldırarak, yalnızca birini oluşturmak üzere bir blokta birleştirilebilir.

Grin Coin Nedir ?

Ekip Yorumu : İlk 2 özellik, tüm işlemlerin birbirinden ayırt edilemez olduğu anlamına gelir. İşleme doğrudan girmediyseniz, tüm girdiler ve çıktılar rastgele veri parçaları gibi görünür. Üstelik bir blokta başka işlem e gerek yoktur. Bir Grin bloğu, dev bir işlem gibi görünür ve girdiler ve çıktılar arasındaki tüm orijinal ilişki kaybolur.

Grin Coin ile ilgili olarak açıkladıkları gibi, Mimblewimble işlemi ve blok formatı sayesinde, bir çıktı bir başkasının girişi tarafından doğrudan harcandığında işlemleri birleştirebiliriz. Alice, Bob’a para verdiğinde ve sonra Bob hepsini Carol’a verdiğinde , Bob para transferi sırasında herhangi bir iz bırakmaz veya veriler saklanmaz. Bob hiç para göndermemiş gibi hayatına devam eder.

Grin Coin

Grin coin için Bloklar arasında çoğu çıkışın er ya da geç başka bir girdi tarafından harcanmasıyla sonuçlanır. Böylece tüm harcanan çıktılar güvenle kaldırılabilir . Ve tüm blok zinciri sadece birkaç gigabayt veya daha düşük bir sürede (bitcoin’e benzer bir dizi işlem varsayarak) saklanabilir, indirilebilir ve tam olarak doğrulanabilir.

Bu, Grin blok zincirinin işlem sayısını değil, kullanıcı sayısını (harcanmamış çıktıları) ölçeklendirdiği anlamına gelir. Şu anda, bu konuda bir uyarı var: her işlem için küçük bir veri parçasının ( çekirdek adı verilen , yaklaşık 100 bayt) kalması gerekiyor. Ancak bunu da optimize etmek için grin ekibi çalışıyor.

Editör Yorumu  : Grin Coin mantık açısından uygun gibi görünsede pek olumlu bakamıyoruz. Aslında bahsedilen konu yada çalışma yapılan konu iz bırakmadan para transferi. Grin bu konuda iddialı ancak otoriteler veya uluslararası devlet kurumları bu gibi projelerin ilerlemesi karşısında ne gibi destek sağlayacak yada engellemeye çalışacak bir fikrimiz yok. Otoriteler zaten gizli bir iş yapılmasına karşı. Özellikle kara para aklama konularında yazılımların kripto paraların arkasına saklanma fikri oldukça fazla. Bu grin için nasıl bir izlenim yaratacak izleyip göreceğiz.

Grin Coin Cüzdan Adresi 

Hayır, herhangi bir adres yok. Grin’deki tüm çıktılar benzersizdir ve önceki herhangi bir çıktıyla ortak veri içermez. Para göndermek için bilinen bir adrese güvenmek yerine, işlemlerin birbirleriyle veri alışverişinde bulunan iki (veya daha fazla) cüzdanla etkileşimli olarak oluşturulması gerekir. Bu etkileşim her iki tarafın da aynı anda çevrimiçi olmasını gerektirmez . Pratik olarak konuşursak, iki programın özel ve güvenli etkileşim kurmasının birçok yolu vardır. Bu etkileşim, e-posta veya Sinyal (veya operatör güvercinleri) üzerinden bile gerçekleşebilir.Grin coin incelemesi 

 

Diğer Makaleler : Ne Nedir

 • Libra Nedir Libra Nedir

  Ne Nedir

  Libra Nedir ?

  Yazar

  Libra Nedir ? Libra’nın misyonu, milyarlarca insana güç sağlayan basit bir küresel para birimi ve finansal...

 • Maker Coin Maker Coin

  Ne Nedir

  Maker Coin Nedir

  Yazar

  Maker coin nedir ? Maker, Ethereum üzerinde Dai’nin değerini, Teminatlandırılmış Borç Pozisyonları (CDP’ler), özerk geri bildirim...

 • Ethereum Classic Nedir Ethereum Classic Nedir

  Ethereum

  Ethereum Classic Nedir

  Yazar

  Ethereum Classic Nedir Ethereum Classic nedir ? , akıllı sözleşmeler uygulayan açık kaynaklı , merkezi olmayan, blockchain tabanlı dağıtılmış bir şifreleme sistemidir...

 • beaxy nedir beaxy nedir

  Haber

  Beaxy Nedir

  Yazar

  Beaxy Nedir ? Beaxy Nedir ? Kripto borsa dünyasında rekabet artmaya devam ediyor. Bu, “kusursuz hizmet”verebilmek...

 • telegram coin nedir telegram coin nedir

  Haber

  Telegram Coin Nedir ?

  Yazar

  Telegram Coin Nedir Telegram Coin Nedir ? Telegram’ın çıkarmak istediği para birimi hakkında çok fazla açıklama...

To Top